Společně rozvíjíme Prostějov

Spouštíme nový projekt. Jsme otevřeni nápadům na zlepšení.

V prosinci 2022 a v lednu 2023 probíhala kontrola projektů z hlediska souladu s pravidly (soulad se Zásadami, s rozvojovou strategií, technická realizovatelnost). Hlasování bude odstartováno 1. února. Nyní už je zřejmé, které projekty postupují (realizovatelné) a které nikoliv (6 postupuje do hlasování a 3 nepostupují). Na všechny předložené projekty a stanoviska kontroly se můžete podívat níže na této stránce. Hlasování bude ukončeno 28.2.2023. 

O půlnoci 30.11. skončila možnost podávání návrhů od občanů našeho města na zkvalitnění veřejného prostoru. Tentokrát bylo podáno celkem 9 projektů, z toho nejvíce projektů (pět) je z oblasti Sportu a volného času a po jednom projektu z oblasti školství a vzdělávání, z oblasti kultury a zábavy, z životního prostředí, z dopravy. Dva náměty jsou z pera jednoho navrhovatele. 

Letošní 2. ročník participativního rozpočtu byl zahájen spuštěním podávání návrhů občany našeho města 1. října 2022, podávání bylo ukončeno 30. listopadu. 

Informace k participativnímu rozpočtu Vám sdělí koordinátorka:

Ing. Jitka Vystavělová
📧:  [email protected]
☎:   582 329 380

Schválené Zásady participativního rozpočtu najdete ve spodní části této stránky v sekci Pravidla ročníku, stejně jako Pokyny pro hlasování. 

Návrhy pro Prostějov

Prohlédněte si projekty vašich spoluobčanů a připravte se na hlasování, které se blíží !!!

Hrazda na koupaliště ve Vrahovicích Realizovatelný

Hrazda na koupaliště ve Vrahovicích

Otevřít Hrazda na koupaliště ve Vrahovicích
Discgolfové hřiště v Kolářových sadech Realizovatelný

Discgolfové hřiště v Kolářových sadech

Otevřít Discgolfové hřiště v Kolářových sadech
Workoutové hřiště Lidická Nerealizovatelný

Workoutové hřiště Lidická

Otevřít Workoutové hřiště Lidická
Oprava památníku manželů Vojáčkových Realizovatelný

Oprava památníku manželů Vojáčkových

Otevřít Oprava památníku manželů Vojáčkových
Super zábava pro děti mezi stromy Realizovatelný

Super zábava pro děti mezi stromy

Otevřít Super zábava pro děti mezi stromy
Příprava dopravního opatření ke zvýšení bezpečnosti chodců při přecházení silnice v Martinákově ulici v křižovatce s ulicí Pod Kosířem Realizovatelný

Příprava dopravního opatření ke zvýšení bezpečnosti chodců při přecházení silnice v Martinákově ulici v křižovatce s ulicí Pod Kosířem

Otevřít Příprava dopravního opatření ke zvýšení bezpečnosti chodců při přecházení silnice v Martinákově ulici v křižovatce s ulicí Pod Kosířem

Jak to funguje

1.

Říjen - listopad 2022: Příjem návrhů a jejich konzultace

Založte si účet a podejte návrh. Registrace je rychlá, anonymizovaná. Začněte tím, že si prostudujete Zásady 2. ročníku. Jednoduše umístěte váš návrh do mapy. Přidejte k němu co nejvíce hodnotných informací a fotek. Můžete navrhnout až 3 projekty. 

Projekt můžete podat i na tištěném formuláři - Přihlášení do projektu. Odevzdejte na podatelně nebo na Odboru rozvoje a investic či pošlete poštou. 

 

2.

Prosinec 2022 - leden 2023: Vyhodnocení projektů

Všechny projekty, které splní pravidla uvedená v Zásadách, budou překontrolovány a předkladatel vyzván k případnému doplnění nebo upřesnění projektu. Především musí být projekt navržen na pozemku v majetku města. Věcně příslušné odbory se k návrhu vyjádří a prověří se realizovatelnost záměru. Vyhovující projekty postupují k hlasování. 

Přidat návrh
3.

Únor 2023: Hlasování o nejlepších návrzích

Finální výběr proběhne formou hlasování občanů. Hlasovat můžete elektronicky a nově také prostřednictvím anketního lístku. Každý občan bude mít k dispozici 2 hlasy, své hlasy můžete rozdělit mezi libovolné projekty nebo jednomu projektu přiřadit oba hlasy. 

Menu