Výsledky jsou již k dispozici a známe pořadí všech projektů, o kterých se hlasovalo. Čísla u projektů v pravém horním rohu vyjadřují celkové hlasy (elektronické + anketní hlasy po odečtu záporných hlasů). Čísla v kolečku před názvy projektů představují počet hlasů podaných elektronicky.
Na schůzi rady města v květnu bylo rozhodnuto, které projekty budou zrealizovány z devíti námětů: Zábavné hřiště s 3D prvky, Streetball hřiště Okružní, Modernizace dětského hřiště J. Suka.
Novinky a změny v Zásadách navržené na základě zkušeností z předchozích ročníků: Specifikace předkladatele a hlasujícího – vždy osoba nad 15 let s trvalým bydlištěm v Prostějově
Participativní rozpočet umožňuje, aby se občané zapojili do rozhodování o rozvoji města. Radnice vymezí část peněz z ročního rozpočtu, obyvatelé pak podávají návrhy, co by se za tyto peníze mělo ve městě v následujícím roce vylepšit. Předložené návrhy pak občané předkládají radnici k posouzení z hlediska realizovatelnosti. Vyvrcholením je hlasování o tom, které návrhy obyvatel má město realizovat.
Smyslem participativního rozpočtu je vtáhnout obyvatele do dialogu o utváření místa, kde žijí, ukázat lidem, jaké jsou možnosti obce i jak se mohou na tvoření města podílet.
Participativní rozpočtování není ve světě žádná novinka, od roku 1989 se užívá v Brazílii a během posledních patnácti let se rozšířilo i do Evropy. Funguje již v 1 500 světových městech.
Informace k participativnímu rozpočtu Vám sdělí koordinátorka:
Ing. Jitka Vystavělová
📧: [email protected]
☎: 582 329 380
Schválené Zásady participativního rozpočtu 2023 najdete ve spodní části této stránky v sekci Pravidla ročníku.
Někteří z vašich krajanů už přispělo svým návrhem, podívejte se na jejich nápady a dejte hlas vašim favoritům.
Bez pravidel to nejde, tak prosím i této části věnujte vaši pozornost. Děkujeme.